EFENDİLERİN EFENDİSİ

 08.04.2014
Dün gece rakip,  Efendi Liginin 2. Sırasında, yani iddaalı, güçlü takımlarından biriydi.Allah var, liglerine yakışıyorlar, son zamanların rakiple oynanan en efendi maçı oldu. Hee burdan rakip zayıftı, yumuşak maç oldu, sonucu çıkmasın.Hani bizde  yenerken çok efendiyiz yaa, o manada düşünmeyin.. Yani efendiliginin yanında çokta çekişmeli, canavar gibide bir maç oldu. Hatta maçın başında rakip, bize göre bayagıda agır bastı.Bizim takım kaptanlarından biri rakibi izlemiş, notlar almış, Soyunma odasında rakip köfte , rahat olun diye bilgi verince Bizde tabi köfte yemege çıktık maça ..Ama midemize oturuyordu az daha .. Maça bayagı baskılı başladılar, bizde birtürlü oyun oturtamadık..Sanırım ilk  15-20 dakika top yapan, bizim kaleye sık sık  gelen rakip oldu.Ve akabinde bu baskı sonucu kalemizde golü gördük..Dakika 20      Bogaziçi   0      Yaşar ustalar 1 Neyseki gol bizi dahada bozmadı, bilakis biraz sirkelenip kendimize gelmemizi sagladı.Yavas yavas oyunu dengeleyip, çok baskılı olmasada rakip kaleye inmeye başladık.İsmailin bireysel becerisiyle 3 4 kişinin arasında 20 metre sürüp attıgı gol beraberligi getirdi. Dakika   33     Bogaziçi 1    Yaşar ustalar 1 Bu golden sonra Ümit Anıl hocada devreye girince işin rengi tamamen degişmeye başladı.Yerinde değişiklikler, oyuna müdahaleler, oyuncuları cezalandırıp, sonra hırslandırıp tekrar sahaya sürmeler.Bir teknik direktör anca yüzde 20 takıma etkili olur tezini yüzde 30-40 lara çıkarttı. Önce barkını oyuna aldı ve 10 dakika sonra barkın takımı öne geçiren golü attı. Dakika 55 bogaziçi 2   Yaşar ustalar 1 Sonra cemi önce kızaga çekti, sonra tekrar hırslandırıp sahaya sürdü. 10 dakika sonrada o golünü attı. Dakika 70   Bogaziçi 3      Yaşar Ustalar 1 Sonra tekrar Barkından gelen golle maçın skoru belli oldu Dakika 78   Bogaziçi 4      Yaşar ustalar 1   Emre hakemlik yaptı, oda çok başarılı bir maç yönetti,klubede bu işi biliyor adam, iyi götürüyor maçı diye  muhabbeti döndügünde,Aslında inbeyle o nasıl hakemle oynuyorsa, aynısını yapıcaksın, anlasın nasıl oldugunu dedi birileri  ( adı bizde saklı  )  Alpay : rakibin golünde ben topu tuttu diye dönüp açıga dogru koşmaya başladım, gol olmuş  ben göremedigim için arkam dönüktü, yorum yapmıyım, alabilirdi dediler.Ama ondan sonra önemli kurtarışları, bildik muhabbetleri keyif verdi.Sanırım maç 2-1 iken(BELKİ 3-1 Dİ)  , karşı karşıya 2 topu üstüste tokatlayarak maçın dönmesini engelledi.. Özgür : bildik özgür , sıfır hata , full konsantre, hep cesur, rakibin 16 gollü, 9 asistli forveti Baki ye  göz açtırmadı.Sonlara dogru rakip kaleye gidip golde aradı. Alper : oda uzun süredir pek gelmemesine ragmen gayet iyi bir görüntü verdi, yine çıkarken 1 2 yanlış pası heyecan yaratsada, ortalamanın üstünde bir performansı vardı. Mert : sag bekte çok başarılıydı, taktik kariyer planlamasını yapıp, önce kendini erkenden oyundan  aldırıp, sonra sahaya sag açık olarak dönmesi, Çevikliginin yanında Zeki oldugunda göstergesiydi ..
ama tek hatası, oyuna girerken beni klubede bırakmasıydı    BK : oda uzun verdigi aradan sonra yavas yavas motoru açıyor, sol bekte gayet başarılıydı, zaman zaman hucuma destek çıkışlarıyla Sporfeste tamamım mesajı verdi. Selçuk : benim izlenimim sıkı gençlerden biri, defansın heryerinde koy çatır çatır görevini yapsın. Gayet başarılı ve saglam bir oyun çıkarttı. Cihanni : abimde büyük degişiklikler var bu ara, oldum olası incelerini yapar ama pek arkası gelmezdi, son 2 3 haftadır maşallahı var. Alıyor veriyor, basıyor, geçiyor, zorluyor.Gayet iyi bir maçı çıkarttı. Bertan : zayıflaya zayıflaya iğne iplige  döndü, ama ben bunun karşılıgını pek hissedemiyorum.Tamam teknigi herzaman var, ama hani bu kadar zayıfladı, uçar diye düşünüyor insan ..Hızlanır, çabuklaşır vs. Beklentilerim var, bunları karşılamıyor.Ya antreman hatası var, yaa açlıktan gücü kalmamış yemek ye biraz. Ümit : oda bu ara extra antreman yapanlardan belli, gizli gizli porfest çalışmalarına başlamış.İkili mücadelelerde daha hırslı ve istekli, uzaktan şurtlarda çok kuvvetli geçen 25 metrelik bomba golünün benzeri bir şutu dünde çıkarttı ama defansta patladı. Cenk : ortasahada 2 ihtiyarın yükünü çekmekten oyunsal anlamda çok kendini gösteremedi ama ortasahayı ayakta tuttan hammal oldu. Barkın : sonradan oyuna girip, 2 golle takıma büyük katkı yaptı, yorulmaya başlayan ortasahaya büyük bir dinamizm getirdi. Rıza : rızada devamsızlıgın verdigi bir maç eksikligi var, dün sag bek, sag acık, forvet joker gibiydi, mücadele anlamında gayet kuvvetli ve başarılı ama skorerlik anlamında bu aralar bildik rızanın biraz uzagında. İsmail : dün attıgı 1.gol literatüre girecek türdendi. Şöyle izah ediyim maradonanın ingiltereye attıgı golü, Oktayın belçikaya attıgı golü, aydemir akbaşın biyonik Ali gollerini gözününüz önüne getirin, bu 3ünün karşımı bir goldü   dün bayagı başarılı bir maç çıkarttı, benim attgım goldede rakibi peşine takıp arka direktte net bir asist yaptı.  Hafta sonu rezil derbiyi izleyip futboldan soguyan bizlerin içini ısıtan bir gece oldu.Çok güzel maç oldu, bizde ilk 15 dakikadan sonra güzel bir futbol oynadık.Giren, çıkan, oynayan, oynatan, hakemi, hocası keyifli bir maç, keyifli bir akşam oldu.

selamlar, sevgiler
Yazar : cemozgul

Yapılan yorumlar ( 5 )

umiterol 09.04.2014 20:06:42

mosyo yardıma gel, disli cikti bu abi ))

Cihanni 09.04.2014 16:56:08

Ümit, lan sen yorulunca oksijen vücudunda yanlış bölgelere gidiyor galiba, maçın 70ci dk sında çıktım, bir 70 daha oynardım :-)..ayrıca ben çıktığımda maç 3-1 di, mailde 1-1 yazmışsın…Cem kardeşim eline sağlık..

Ne güzel söylemiş Orson Welles;
I know what it is to be young, but my friend you have no fucking clue on what it will be like getting old as an old-fart…wait it will hit you as well..
umiterol 09.04.2014 10:57:13

cem kardeşim eline sağlık, hem yazın hem de motive edici yorumların için. Maçlarda çatlak ses çıkmayınca takım içerisinde, herkesi performansı daha yukarı çıkıyori maçları kalitesi artıyor. Bak mesela Cihanni abimiz 50 yaşına gelmiş, hala canla başla mücadele edip, 40 dk. felan oynayabiliyor. Herkesin ondan feyz alması lazım. 🙂

Mert 08.04.2014 17:47:28

Dun her sey keyifliydi. Yazi da tam anlamiyla tatli niyetine yazilmis. Tesekkurler Cem. 
Sportfest arkasi Prag var. Dun nazli tayfaya yakin markaj yaptik. Prag icin Ozgur ve Emre’nin aklima girdik. Ben BKsiz, Akdagsiz olmaz diyorum. Tabii Cemsiz de!

emre 08.04.2014 13:17:18

Eline sağlık Cem. Yazıları özlemişiz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir